Podkładki do zbrojenia – najwyższa jakość, skuteczność działania i bezpieczeństwo

Odpowiednie zbrojenie jest niezwykle istotnym elementem każdej budowy, ponieważ wpływa na wytrzymałość budynku i bezpieczeństwo użytkowników. Skuteczność zbrojenia jest zależna od właściwego otulenia, do czego niezbędne jest wykorzystanie elementów dystansowych w postaci podkładek. Jakie rodzaje wyróżniamy i co warto o nich wiedzieć? Dowiesz się z naszego artykułu!

Czym charakteryzują się podkładki do zbrojenia?

Moglibyśmy wyjaśnić to krótko i zwięźle: poprawiają skuteczność zbrojenia, zapewniając przy tym konstrukcji żelbetowej (lub betonowej) większe bezpieczeństwo.

Jednakże funkcje podkładek do zbrojeń są nieco bardziej zróżnicowane.

Pozwalają one na precyzyjne ułożenie siatki zbrojeniowej. Ułatwiają dokładne jej ustawienie i dostosowanie do wymagań danej konstrukcji. W efekcie prace zbrojeniowe są po prostu łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Ponadto podkładki do zbrojeń są elementem dystansowym, który pozwala na odpowiednie otulenie prętów stalowych masą betonową. Zapewniają w ten sposób samostateczność i właściwą grubość otuliny.

Podkładki do zbrojenia gwarantują wytrzymałość i stabilność zbrojenia. Dzięki nim masa betonowa nie pęka i skutecznie spełnia swoją funkcję.

Jakie podkładki do zbrojenia wybrać?

Podkładki do zbrojenia styrofix

To produkty, których przeznaczeniem jest dystansowanie zbrojenia na miękkim podłożu. Najlepiej sprawdzają się w połączeniu ze styropianem, wełną mineralną, matą bentonitową lub w bezpośrednim kontakcie z gruntem. Są stosowane jako podkładki dystansowe pod siatki zbrojeniowe poziome.

Co istotne, podkładki do zbrojenia styrofix są wykonane z tworzywa sztucznego, jednakże gwarantują optymalną wytrzymałość konstrukcji zarówno w pionie, jak i poziomie.

Podkładka stalowa liniowa wąż zz pod zbrojenie górne

Stosowane są do zbrojeń górnych (najczęściej stropów). Ze względu na swoją budowę zapewniają wytrzymałość w płaszczyźnie górnej i dolnej. Zygzakowata budowa podkładki stalowej liniowej wąż zz pod zbrojenie górne sprawia, że układanie zbrojenia w górnej płaszczyźnie jest o wiele prostsze.

To produkt chętnie wybierany przez współczesnych konsumentów. Jest bardzo popularny i znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach.

Podkładki betonowe do zbrojenia

Podkładki betonowe wykorzystywane są do zbrojenia poziomego. Charakteryzują się ogromną wytrzymałością i stabilnością. Ich ogromną zaletą jest odporność na wysokie obciążenia.

Kto powinien się zainteresować zakupem podkładek do zbrojenia?

Podkładki do zbrojenia to produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Świetnie nadają się do wzmacniania zbrojeń pionowych i poziomych. Ponadto mogą być używane ze zbrojeniami górnymi. Z tego powodu podkładki stalowe, betonowe i styrofix są niezwykle przydatne w pracach remontowych i budowlanych!

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.