Jak dbać o ogród wiosną i latem?

Dbanie o ogród trwa praktycznie cały rok. Jednak są dwie pory roku, podczas których nasze ogrodnicze działania są szczególnie wzmożone. Mowa tu o wiośnie i lecie. To czas, kiedy w ogrodzie wszystko rozkwita i budzi się do życia. Dlatego właśnie czeka nas w tym okresie więcej pracy. Jednocześnie mamy najwięcej radości i satysfakcji z osiągniętych w ogrodzie sukcesów. Kwiaty, drzewa i owoce oddają nam swoje plony i możemy się z nich cieszyć. Jak więc dbać o ogród wiosną i latem, aby przez cały rok był w świetnej formie?

Jak dbać o ogród wiosną?

Zacznijmy od wcześniejszej pory, kiedy to dopiero wszystko zaczyna budzić się do życia, a pogoda przeplata ciepło z chłodem. To właśnie moment na rozpoczęcie prac w ogrodzie. Jeśli temperatury utrzymują się na poziomie powyżej zera, powinniśmy ściągnąć z krzewów i drzew zimowe okrycia. Teraz mogą one oddychać świeżym powietrzem i się rozwijać po zimie. W późniejszym czasie należy przyciąć rośliny, które będą kwitły na lato. Jest to na przykład wrzos, wrzosiec oraz budleje. 

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna to także czas, w trakcie którego możemy zadbać o porządek w naszym ogrodzie. Możemy usunąć zeszłoroczne liście z rabat, aby zrobić miejsce na nowe. Należy także zgrabić trawnik, aby pozbyć się resztek zeschniętej trawy. Warto też zająć się wszelkimi niemile widzianymi gośćmi, którzy pojawili się po jesienno-zimowej przerwie. Mowa tu o na przykład mchu. Gdy już wszystko posprzątamy i przygotujemy do wiosny, możemy zacząć sadzić nowe rośliny.

Jak dbać o ogród latem?

W tym okresie dni są już naprawdę ciepłe. Większość roślin jest już w rozkwicie, daje nam swoje plony w postaci warzyw, owoców i kwiatów. Jednak to nie koniec naszej pracy! To świetny czas na rozsadzanie. Wiele roślin rozmnożymy z ich sadzonek. Dodatkowo powinniśmy nawieź nasz ogród. We wczesnym lecie mamy także idealne warunki do strzyżenia żywopłotu. Warto więc zadbać o jego wygląd. Latem, jeśli nie ma suszy, możemy regularnie kosić trawnik i zraszać go, gdy słońce zajdzie. Warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi nam dbanie o równą zieleń. Kosiarki do trawy mają teraz bardzo różnorodne funkcje i są coraz prostsze w obsłudze i użytkowaniu. W lipcu mamy ostatni czas na sadzenie nowych roślin. Trzeba jednak wybrać te sadzonki, które dostaniemy w pojemnikach. Tylko te możemy zasadzić o tej porze. Lipiec to zakończenie letnich prac w ogrodzie.

Narzędzia do pracy w ogrodzie

Oczywiście do wszystkich tych prac powinniśmy mieć odpowiednie narzędzia. Wspominaliśmy już o kosiarkach do trawy. Jednak to nie wszystko. Musimy wyposażyć się w więcej rzeczy, dzięki którym będziemy mogli grabić, kopać i przycinać. Internetowy sklep z narzędziami pozwoli nam na wybranie wszystkich potrzebnych przedmiotów na spokojnie, w zaciszu naszego domu. Dodatkowo online znajdziemy bardzo przystępne ceny za dobrej jakości produkty. Do pracy w ogrodzie potrzebujemy wytrzymałych i sprawdzonych narzędzi, dlatego w Internecie najlepiej ich szukać!

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *