TK SNAKE. Tanie i dobrej jakości rękawice robocze

Rękawice robocze zapewniają bezpieczną i wygodną pracę. Zwykle kojarzymy je z tak zwanymi wampirkami. Warto jednak wiedzieć, że w podobnej cenie możemy kupić ich dużo lepszą alternatywę.

Przecięcia, otarcia, zabrudzenia czy oparzenia to tylko niektóre z obrażeń rąk czekających na osoby wykonujące pracę fizyczną. Na szczęście powszechny jeszcze kilkanaście lat temu stereotyp mówiący, że „prawdziwy fachowiec pracuje bez rękawic” definitywnie odszedł już do lamusa. Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona dłoni oraz dopasowanie rękawic odpowiednich do danego zadania. Nie należy tego bagatelizować tym bardziej, że zakup dobrych rękawic wcale nie musi być dużym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Rękawice robocze a ochronne. Czym różnią się oba rodzaje?

Rękawice ochronne, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do ochrony dłoni przed niebezpiecznymi czynnikami, takimi jak ostre narzędzia, wysokie temperatury, substancje chemiczne czy energia elektryczna. Rękawice robocze zapewniają zaś ochronę przed zabrudzeniami czy niewielkimi otarciami. Zabezpieczają też przenoszone produkty oraz zapewniają lepszy chwyt. We wszystkich sytuacjach, kiedy nie zachodzi wspomniane ryzyko, w zupełności wystarczające okażą się zatem rękawice robocze, które będą tańsze od ochronnych.

Rękawice robocze. Jakie wymagania powinny spełnić?

Rękawice robocze, mimo że nie odgrywają tak ważnej roli jak ochronne, muszą spełniać pewne wymagania. Ich najważniejszą cechą jest z całą pewnością wygoda – w rękawicach pracownicy będą spędzać kilka godzin dziennie. Pod tym względem bardzo dobrze wypadają rękawice SNAKE firmy TK. Dzięki nylonowej wkładce i ściągaczowi zapewniają maksymalny komfort, a dostępność czterech rozmiarów (7, 8, 9 i 10) pozwala na ich idealne dopasowanie do dłoni. Nitrylowe pokrycie zapewnia zaś pewny chwyt, czyniąc z nich doskonałą alternatywę dla popularnych wampirek.

Rękawice robocze firmy TK. Wysoka jakość w niskiej cenie

Rękawice TK spełniają normy EN 420:2003+A1:2009, EN 388:2016 (4121X) i świetnie sprawdzają się w pracach monterskich w różnych branżach. Wyższa niż w przypadku zwykłych wampirek jakość nie idzie jednak w parze z wysoką ceną. We wspomnianym sklepie gblsafety.com można kupić rękawice robocze tanio – w zestawach liczących 12 par, z których każda kosztuje jedynie 1,39 zł brutto.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.