Sposoby na rozjaśnienie ciemnego pokoju

Ze wszystkich udogodnień wystarczające oświetlenie może nie znaleźć się na szczycie listy ważniejszych funkcji, takich jak powierzchnia, sprzęt lub miejsce do przechowywania. Jednak po wprowadzeniu się i osiedleniu może się okazać, że Twoja siedziba jest nieco ciemniejsza niż wolisz. Jeśli masz ochotę na lampy podłogowe i stołowe, ale nadal chcesz jaśniejsze miejsce, wypróbuj ciekawe rozwiązania, które dodadzą więcej światła Twojemu mieszkaniu.

Naturalne światło

Jednym z najlepszych (i najtańszych!) źródeł światła w dowolnej przestrzeni jest Matka Natura! Wybór mieszkania z dużą ilością dużych okien i szklanych drzwi to dobry początek. Ale nawet jeśli Twoja przestrzeń nie jest zaprojektowana tak, aby przepuszczać dużo światła, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować otrzymywane światło. Wiele mieszkań ma fabrycznie zainstalowane rolety, rolety, żaluzje lub zasłony. Jeśli nie potrzebujesz takich przedmiotów do prywatności lub snu, możesz je zdjąć (i bezpiecznie przechowywać, dopóki się nie wyprowadzisz). Jeśli chcesz lub chcesz mieć zainstalowane żaluzje lub rolety, otwórz je w ciągu dnia, aby wpuścić jak najwięcej światła.

Górne światła

Zainstalowane oprawy oświetleniowe lub lampy sufitowe zwykle są najczęstszymi źródłami światła, ale często są brzydkie lub zapewniają niewystarczające światło. Jeśli oprawa oświetleniowa jest już zainstalowana, nie wahaj się jej zamienić na preferowaną lub zapewniającą lepsze światło. Tylko upewnij się, że wiesz, jak bezpiecznie zmieniać oprawy oświetleniowe i możesz łatwo przechowywać oryginał, dopóki się nie wyprowadzisz.

Lustra

Same lustra nie wytwarzają światła, ale mogą odbijać światło, dzięki czemu cały pokój wydaje się większy i bardziej oświetlony. Zawieś lustra (lub inne elementy odblaskowe, takie jak szkło lub metal) wokół pokoju, szczególnie naprzeciwko okien, szklanych drzwi i lamp, aby dodać więcej światła bez konieczności dodawania dodatkowych opraw.

Dodatkowe oświetlenie

Nawet jeśli Twoja przestrzeń jest dobrze oświetlona, ​​dodanie kilku dobrze rozmieszczonych lamp zadaniowych wokół pokoju może ułatwić czytanie lub pracę na oczach. Zastanów się nad dodaniem regulowanych lamp z odpowiednimi żarówkami do biur, krzeseł do czytania, kanap i stolików nocnych. Nie musisz też czuć się tak, jakbyś musiał zadowolić się lampą biurową, aby uzyskać optymalne oświetlenie. Światła są teraz dostępne w tak wielu stylowych oprawach, jak lampy stołowe i sufitowe!

Oświetlenie szafki

Jeśli Twoja kuchnia nie jest wystarczająco jasna i nie ma logicznej lokalizacji dla lampy lub innego urządzenia oświetleniowego, rozważ dodanie światła pod górnymi szafkami. Większość sklepów dla majsterkowiczów ma do tego celu małe światła, a wiele z nich można trzymać w miejscu za pomocą rzepów lub pasków. Oświetlenie podszafkowe nie tylko zapewnia świetne oświetlenie do przygotowania blatu, ale także zapewnia przyjemną atmosferę po wyczyszczeniu kuchni i zamknięciu na cały dzień.

Oświetlenie dekoracyjne

Światła nie muszą być ograniczone do sufitów lub powierzchni blatów. Kinkiety ścienne to świetny sposób na dodanie dodatkowego oświetlenia do przestrzeni w sposób dekoracyjny lub architektoniczny. Zwykle najlepiej sprawdzają się w korytarzach, holach, łazienkach, a także obok kominków i łóżek.

dkhome.pl

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *