Panele LED – technologia i zastosowanie

Panele LED stanowią energooszczędne źródło światła, które z powodzeniem może wspierać rastrowe oprawy świetlówkowe. Zapewnia spore oszczędności pod względem ilości zużywanej elektrycznej energii sięgające nawet do 70 procent w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Montuje się je wszędzie tam, gdzie poza wysoką efektywnością ważny jest nowoczesny design oraz funkcjonalność. Panele LED mogą wytworzyć przyjemne dla oczu światło, dzięki temu, iż świecą one w sposób równomierny, całością powierzchni i dają nam rozproszone idealnie światło. Mimo ich cienkiej konstrukcji, właściwie dobierane elementy umożliwiają właściwe odprowadzanie ciepła, co wpływa znacząco na żywotność takiego produktu.

Panele LED wiszące oraz sufitowe w naszych domach 

W przypadku nowoczesnych mieszkań, których to właściciele doceniają bardzo modny design, sufitowe oświetlenie LED pod postacią paneli, to również niezwykle zbawienne rozwiązanie, które udekoruje wnętrze i zadba równocześnie o odpowiedni komfort życia, ekologię oraz ekonomię. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla naszych domów, poza standardowymi sufitowymi panelami LED, są panele oświetleniowe w formie wiszącej, które umieszczane są na specjalistycznych montażowych linkach. Potrafią one w bardzo efektywny sposób doświetlać wybrane strefy, jak chociażby miejsce wyznaczone do zabawy albo lektury, biurko albo stół w jadalni.

Z uwagi na to, iż można dokonać wyboru paneli LED odznaczających się wodoszczelnością, mogą one nam towarzyszyć również w łazience czy kuchni. Ciekawym rozwiązaniem będzie montaż takiego rodzaju oświetlenia w niedalekiej odległości od blatu roboczego w kuchni – jeżeli mamy w posiadaniu kuchenną wyspę z zamontowanym okapem, w którym możliwe jest umieszczenie oświetlenia powierzchni, na której przygotowywane są posiłki, panele LED zamontowane pod powieszanym sufitem będą spełniały idealnie powierzone im zadanie. Nie inaczej będzie to wyglądało w pomieszczeniu łazienkowym, gdzie w odbiegającym od standardów, kwadratowym rozmiarze, zawieszony na ścianie pionowej oraz z dowolnie wybraną przez nas naklejką, może stanowić nie tylko zwykłe źródło światła, ale przede wszystkim najważniejszą ozdobę w pomieszczeniu.

Wysokiej jakości oświetlenie do przestrzeni biurowej

Łatwość, z jaką podmienić można świetlówkowe oświetlenie, zakładane jak dotąd w przestrzeniach biurowych, na znacznie bardziej nowoczesne i przy tym także oszczędniejsze oświetlenie LED pod postacią paneli, jak i ich wysokie świetlne parametry, sprawiają, iż ten rodzaj ledowych lamp pojawia się w biurach niezwykle często. A tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie podtynkowych paneli, nierzadko stosowane są ułatwiające montowanie i bardzo eleganckie, oprawy natynkowe.

Z uwagi na specyfikę, jaką mają lokale biurowe, gdzie oświetlenie przekłada się niezaprzeczalnie na bezpieczeństwo oraz efektywność pracy, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie najnowocześniejszych paneli LED o sporym rozproszeniu światła, dużej mocy, jak i nieco chłodniejszej barwowej temperaturze, która potrafi pobudzać i aktywizować nas zdecydowanie do działania. Doskonałym rodzajem paneli LED do biura, będą więc energooszczędne panele LED odznaczające się wysoką efektywnością świetlną oraz zimną barwą światła.

Oświetlenie LED w punktach usługowych i sklepach

W placówkach powiązanych bezpośrednio z handlem oświetlenie ma duże znaczenie dla skutecznego pokazywania produktów oraz budowania odpowiedniej atmosfery, która będzie sprzyjała robieniu zakupów.

Każda osoba, która chociaż trochę rozumie zasady związane z visual merchandisingiem, doskonale się orientuje, iż naturalny kolor światła oraz najwyższy wskaźnik w zakresie odwzorowania kolorów, to idealne warunki dla efektownej i dobrej prezencji sprzedawanych towarów czy też efektów w pracy, na przykład w zakładzie fryzjerskim czy też w gabinecie kosmetycznym. W przypadku takich zastosowań, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się panele LED z wysoką efektywnością świetlną, neutralną barwą oraz wysokim poziomem CRI. A tworzenie przyjemnej atmosfery w placówce i wyróżnienie swojego sklepu, wykorzystujące w umiejętny sposób światło LED, będzie zdecydowanie zachęcać klientów do powrotu.

Wysokiej jakości światło, które pochodzi z paneli LED oraz sufitowych opraw sprawdza się przede wszystkim w tych usługowych czy też handlowych lokalach, gdzie spotykane są sufity podwieszane. Panele LED sufitowe montowane są bowiem w łatwy i szybki sposób, a dzięki temu, iż mają one wymiary dobrane do tego, aby zastępować stosowane niegdyś rastrowe oprawy, ich zainstalowanie nie sprawia większych kłopotów.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.