Aranżacja łazienki na poddaszu. Pomysły i inspiracje

Nowoczesne domy i mieszkania dwukondygnacyjne bardzo często zakładają praktyczny i romantyczny podział na strefę dzienną (na dole) oraz strefę nocną (na górze). W skład strefy nocnej najczęściej wchodzą sypialnie, łazienka, oraz ewentualna garderoba. Zaaranżowanie tego pomieszczenia pod skośną ścianą może być trudne, ale z pewnością pozwoli uzyskać piorunujący efekt. Warto skorzystać z kilku inspiracji.

Łazienka na poddaszu – meble i sanitariaty

Podstawą w aranżacji łazienki na poddaszu jest odpowiednie rozmieszczenie mebli i sanitariatów. Pod najwyższą ścianą stojącą prostopadle do podłogi warto umieścić kabinę prysznicową – jest to jedyne miejsce na jej umiejscowienie. W przypadku ścian pod dużym skosem lepiej sprawdzi się jednak wanna. Ciekawym pomysłem są też kabiny bez brodzika, o kształcie dopasowanym do skosu łazienki. Gdy chodzi o sedes, najlepszym wyborem jest ten mocowany bezpośrednio do ściany, który nadaje wnętrzu lekkości. Meble w łazience na poddaszu mogą być tworzone na wymiar, gdy chce się zaaranżować wolną przestrzeń pod skosem. Można też postawić na szafkę pod umywalkę i ewentualne lekkie półeczki lub organizery rozwieszone na wolnych ścianach. Najtrudniejsza do aranżacji jest ściana skośna – ona najlepiej nadaje się do postawienia pod nią wanny oraz do umieszczenia na niej okna połaciowego.

Efektowne drobiazgi do łazienki

Niektóre rośliny bardzo lubią łazienkowy klimat, i może im posłużyć umieszczenie w warunkach ciepła i podwyższonej wilgotności. Ustawione na podłodze doskonale wypełnią przestrzeń pod skośnymi ścianami i nadadzą łazience przyjemnego klimatu. Okna połaciowe nie wymagają rolet ze względu na specyfikę ich umieszczenia, jednak efektowna roleta może zapobiec nadmiernemu nasłonecznieniu łazienki w upalne dni. W łazienkach na poddaszu bardzo dobrze sprawdzają się lampki LED w szczelinach. Pozwalają one nie tylko rozjaśnić wnętrze, ale także rozświetlając je niwelują wrażenie przytłoczenia, spowodowane skośną ścianą. Dzięki nim łazienka nabiera charakteru bardzo przytulnej, lekkiej i romantycznej. Na poddaszach najlepiej sprawdzają się jasne kolory, dużo roślinności i drewniane lub szklane dodatki – na przykład miniaturowe ogródki w żarówce, w stylu industrialnym – idealne do ceglanych ścian i skosów! Warto też, aranżując łazienkę na poddaszu, zwrócić uwagę na drobiazgi – kolorowe ręczniki, barwne doniczki, akcesoria łazienkowe w stylu pasującym do aranżacji, pachnące świeczki. To one w dużej mierze nadają wdzięku tak specyficznej łazience.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *