Jakie elektronarzędzia sprawdzą się podczas remontu?

Lubisz majsterkować? Zapewne więc także przy pracach remontowych chętnie sam podejmujesz się wykonania większości zadań. Pozwala Ci to oszczędzać na kosztach związanych z wynajmowaniem fachowców, a przy tym pomaga podszkolić własne umiejętności. Aby remont przebiegał właściwie, potrzebne Ci są odpowiednie elektronarzędzia. 

W artykule znajdziesz opis podstawowych narzędzi każdego majsterkowicza – takich jak:

  • Wiertarka
  • Wkrętarka
  • Szlifierka
  • Pilarka

Wiertarka – absolutna podstawa podczas remontu

Wiertarka jest niezastąpiona. Pozwala przede wszystkim zrobić otwory w ścianach, przeznaczone do wbijania mocowań, kołków czy klinów. Co więcej, dzięki zastosowaniu specjalnych końcówek i innego osprzętu umożliwia np. szlifowanie powierzchni czy mieszanie zapraw, farb lub klejów. Aby nasza wiertarka podołała wszelkim pracom remontowym, musi mieć odpowiednią moc. To właśnie ona bowiem decyduje o możliwościach tego elektronarzędzia. Dobrze jest zatem wyposażyć się w takie urządzenie, którego moc wynosi przynajmniej 800 W. Pozwoli to bez problemu wiercić choćby otwory pod gniazdka elektryczne.

Wkrętarka – małe elektronarzędzie, a takie przydatne!

Wkrętarka elektryczna zaoszczędzi mnóstwo czasu, który bez niej musielibyśmy przeznaczyć na ręczne dokręcanie lub wykręcanie wkrętów. Regulacja prędkości obrotów pozwoli na wykonywanie mniej lub bardziej precyzyjnych zadań. Oprócz tego do pewnego stopnia wkrętarka elektryczna może posłużyć także jako wiertarka – sprawdzi się podczas robienia małych otworów w cienkich metalach, betonie czy drewnie. Przede wszystkim jednak nadaje się do skręcania mebli lub sprzętów AGD. Można także zdecydować się na zakup narzędzia wielofunkcyjnego o większej mocy, jakim jest choćby wiertarkowkrętarka.

Szlifierka kątowa – idealna do bardziej zaawansowanych prac

Szlifierki kątowe to narzędzia wielofunkcyjne. Przydają się podczas polerowania, szlifowania, ścierania warstwy farby lub lakieru z mebli oraz cięcia blachy, prętów zbrojeniowych czy nawet betonu. W przypadku bardziej zaawansowanych prac remontowych warto wyposażyć się w taki model elektronarzędzia, którego tarcza szlifierska ma średnicę od 180 do 230 mm. Jednocześnie moc takich urządzeń będzie także znacznie większa – osiąga od 2000 do nawet 2600 W.

Oprócz szlifierek kątowych warto też krótko wspomnieć o szlifierkach stołowych. Służą one do precyzyjniejszego szlifowania małych elementów oraz ostrzenia narzędzi. Przydadzą się w przypadku zarówno drewna, jak i metalu.

Pilarka elektryczna – niezastąpiona przy cięciu

Pilarka to tak naprawdę piła łańcuchowa. Przyda się ona podczas remontu, jeśli będziesz musiał akurat ciąć drewno, sklejki lub płyty wiórowe. Obecnie najpopularniejsze są pilarki spalinowe, ze względu na wysoką moc i dużą wygodę w obsłudze. Istnieją także pilarki elektryczne – jednak ich moc nie jest już tak duża. Mimo to i tak sprawdzą się przy cięciu małych elementów, o jednocześnie mniejszej grubości.
Oto najważniejsze rodzaje elektronarzędzi, które przydadzą się podczas remontu. Jeśli chcesz wyposażyć się w nie wszystkie, warto zajrzeć do sklepu z narzędziami. Bogatą ofertę różnorodnych urządzeń znajdziesz zwłaszcza na Allegro – dzięki licznym kategoriom oraz możliwościom precyzyjnego filtrowania wyników na pewno znajdziesz sprzęt idealny dla siebie.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.