Kiedy warto postawić na płytki na ścianę do salonu?

Salon nie należy do pomieszczeń, w których panują trudne warunki. Ściany pokoju dziennego nie są z reguły narażone na zachlapania, na szkodliwe działanie wilgoci czy też na trudne zabrudzenia, z jakimi można zmagać się w kuchni. Najczęściej ściany w takim pomieszczeniu wykańcza się więc farbą lub tapetą, rzadko biorąc pod uwagę rozwiązanie, jakim są płytki na ścianę do salonu. Dlaczego warto przemyśleć takie rozwiązanie?

Płytki wyeksponują ścianę salonu

Aby przyciągnąć uwagę do konkretnych mebli, urządzeń lub dekoracji, jedną ze ścian salonu często wykańcza się w inny sposób. Jest to rozwiązanie popularne w przypadku ścian telewizyjnych, ścian za piękną sofą czy też ścian z galerią rodzinnych zdjęć lub cennych obrazów. Dzięki płytkom na ścianę do salonu taki fragment elewacji można podkreślić w bardzo szykownym stylu. Będzie to też rozwiązanie niezwykle oryginalne i z pewnością nie umknie uwadze gości, których przecież przyjmuje się właśnie w salonie. 

Płytki zastąpią luksusowe, kosztowne materiały

Wiele osób marzy o ścianach pokoju dziennego dekorowanych drogocennym marmurem lub rustykalnie prezentującym się drewnem, które wprowadza do aranżacji przytulne ciepło. Dużą popularnością cieszą się także kosztowne kamienie naturalne. Każde z tych rozwiązań łączy nie tylko efektowny wygląd wykończenia, ale również wysoka cena. Tymczasem płytki na ścianę do salonu mogą bez problemu imitować marmur, drewniane deski czy piękne kamienie naturalne o unikalnej strukturze. Będą też łatwiejsze w montażu i mniej skomplikowane w pielęgnacji. 

Płytki najlepiej ochronią ścianę

Chociaż w salonie rzadko zdarza się wypadek w postaci zadrapanej czy zalanej ściany, to jednak nie jest to wykluczone. Ewentualne zabrudzenia pod uwagę powinni brać przede wszystkim rodzice małych dzieci oraz posiadacze domowych zwierząt. Nawet najlepsza farba czy dobrej jakości tapeta nie ochronią ściany tak dobrze jak ceramiczne płytki, odporne nie tylko na wilgoć, wodę czy zabrudzenia, ale także na zadrapania. W najbardziej newralgicznych miejscach warto rozważyć więc montaż płytek na ścianę do salonu choćby po to, aby w maksymalnym stopniu zabezpieczyć ją przed niszczeniem. Takie rozwiązanie ma też inną, nieoczywistą zaletę – nie wymaga remontowania ani odnawiania, a przez lata prezentuje się dokładnie tak samo, jak w dniu montażu. 

Płytki na ścianę do salonu to niecodzienny pomysł, który kusi jednak coraz szersze grono osób budujących nowe mieszkania i remontujących te stare. Bez wątpienia stanowi on rozwiązanie oryginalne i niepowtarzalne, a często również bardziej ekonomiczne. 

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.