Bezpieczne i nowoczesne drzwi do domu

Budowa domu wiąże się z wyborem materiałów budowlanych oraz, w nieco późniejszych etapach wznoszenia inwestycji stolarki drzwiowej. Jest to ważne z wielu powodów, jednakże bezpieczeństwo jest jedną z przodujących kwestii. Dobrej jakości zamek wpuszczany, wykonany z wysokiej klasy materiałów powinien być jego podstawą. O ile sam wygląd drzwi jest już kwestią drugorzędną, o tyle rodzaj użytych w nich zabezpieczeń powinien być priorytetem.

Materiał drzwi i ich zabezpieczeń

Niewątpliwie najwięcej zalet wciąż mają drzwi drewniane, jednakże te wykonane z innych materiałów, ale pochodzące od sprawdzonych producentów również spełnią wysokie wymagania inwestorów. Wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, niska przepuszczalność cieplna oraz design to nie wszystko, co należy brać pod uwagę. Zabezpieczenie, które zostało użyte w drzwiach, zarówno pod względem estetycznym, jak i pod względem wytrzymałościowym, jest kwestią priorytetową. Dobry zamek wpuszczany jest nie tylko praktyczny, ale też uniwersalny, ponieważ ze względu na swoją budowę może być użyty również w drzwiach wewnętrznych. Warto zwrócić uwagę na przodujących producentów, którzy oferują swoje zamki wpuszczane od wielu lat, tym samym posiadając mocną pozycję i poparcie popularnych producentów stolarki drzwiowej.

Jakie cechy zamków wpuszczanych są istotne dla producentów drzwi?

Niezwykle istotne jest, aby zakupione drzwi wraz z zamontowanym w nich zamkiem zapewniały wieloletnią, bezawaryjną pracę. Korzystanie z drzwi do domu jest koniecznością, z której ciężko byłoby zrezygnować dlatego tez duża wytrzymałość, która sięga kilkudziesięciu tysięcy cykli otwierania, jest ich cechą podstawową. Ponadto jednak nie można zapominać o fakcie, że zamki te muszą być dostępne w różnych rozmiarach i w wersjach uniwersalnych, dzięki czemu zastosowanie ich w drzwiach otwieranych na lewo lub prawo nie będzie problemem. Wiele zamków posiada nitowaną stalową blachę czołową, dzięki której po zamontowaniu zamek będzie wyglądał estetycznie. Wytrzymałe materiały konstrukcyjne i nitowana, pełna kaseta zamka to kolejne warte uwagi elementy, o których sprawdzeniu będzie pamiętał każdy szanujący się producent. Uniwersalny, dyskretny, bezpieczny i estetyczny to tylko niektóre z jego najlepszych cech.

Bez względu na wybór koloru, zamek wpuszczany powinien mieć w zestawie śruby montażowe oraz jeden lub dwa klucze. Istotna będzie też karta techniczna, w której producent zawrze wszystkie szczegóły dotyczące zamka i rodzaj drzwi, do których został dedykowany.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.