Wymarzony przedpokój

Aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie, a wszystko dlatego, że pomieszczenie to zwykle jest nieduże i niekiedy trudne w aranżacji, zaś z racji swojego położenia pełni niezwykle ważne funkcje w domu czy mieszkaniu. Nie można też traktować go po macoszemu, ponieważ w większości przypadków, przedpokój pełni niezwykle ważne funkcje reprezentacyjne. Pomysł na przedpokój musi więc być przemyślany!

Idealny pomysł na przedpokój?

Chyba nie istnieje idealny pomysł na przedpokój, pomieszczenie to może mieć wiele twarzy. Aranżacja przedpokoju w większości przypadków uzależniona jest od stylu, w jakim utrzymana jest pozostała część pokoju czy mieszkania. Jeżeli zależy nam na spójności, koniecznie weźmy to pod uwagę, kiedy zrodzi się u nas pomysł na przedpokój.

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój musi być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny. To bardzo ważne pomieszczenie w całym domu, ponieważ to tu jako pierwsze kierujemy nasze kroki. To tez pomieszczenie, w którym często pojawiają się rozmaite, dodatkowe elementy (np. wejście do różnych pomieszczeń). Tu też zwykle zlokalizowane są dodatkowe szafy i schowki. Urządzając przedpokój, powinniśmy minimalizować np. ilość szafek i półek, by optycznie powiększyć to pomieszczenie. Kiedy jednak nie możemy pozbyć się dodatkowych szaf i szafek, wówczas postarajmy się je umieścić w taki sposób, aby w żadnym wypadku nie przeszkadzały nam w poruszaniu się po tym pomieszczeniu, czy podczas przechodzenia do innych stref. Jeżeli w miejscu tym zwykle wkładamy buty, zadbajmy o wygodne siedzenie (stołek czy ławeczkę), które ułatwią ten proces. Tu również zazwyczaj ubieramy się przed wyjściem, więc koniecznie umieśćmy w przedpokoju lustro. Doskonale sprawdzi się także wieszak (na torebkę, parasol czy mokre ubranie). To najważniejsze elementy wyposażenia przedpokoju.

Zadbaj o elementy dekoracyjne i nie tylko

Pomysł na przedpokój nie może skupiać się jedynie na jego funkcjonalności. Pamiętajmy, że pomieszczenie to od wejścia powinno robić dobre wrażenie. Niezbędne jest więc dobre oświetlenie, a także piękna aranżacja. Cały wystrój przedpokoju najlepiej dopasujmy do reszty pomieszczeń. Niezwykle popularne są całe białe przedpokoje z mocnymi kolorystycznie akcentami (np. lustro w kolorowej ramie, ładny dywanik czy aksamitny puf w nasyconej kolorystyce). Podobnie, rewelacyjny efekt w aranżacji przedpokoju daje odmienne potraktowanie ścian. Tu możemy zaszaleć nie tylko z kolorami, ale i też fakturą. I tak np. jedna ściana może być w intensywnym kolorze (np. granat, bordo czy kobalt), a inna wykończona fornirem, niezwykle dziś modną tapetą czy drewnianymi elementami. Jeśli nasz przedpokój nie należy do tych najmniejszych, wówczas możemy nadać mu dodatkową funkcję i urządzić w nim np. domową bibliotekę. W dużych przedpokojach można też wstawić niewielkie biurko i zrobić sobie kącik do pracy. Wstawienie w odpowiednim miejscu np. regału z pólkami, doskonale wydzieli małą przestrzeń biurową.

Jak widać, pomysłów na aranżację jest wiele, tak więc każdy znajdzie swój ulubiony pomysł na przedpokój.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *