Sztuczne trawy na taras, dywanowe czy ozdobne – jakie wybrać?

Mieszkasz w bloku i masz duży balkon do dyspozycji i nie wiesz jak wykorzystać sztuczne trawy na taras? Pomożemy Ci wybrać gatunki wiecznie zielonych traw niewymagających pielęgnacji i zaaranżować przyjemny kąt na powietrzu. Stworzymy piękną przestrzeń łudząco podobną do naturalnej.

Które trawy sztuczne wybrać na taras w bloku?

Sztuczne trawy na taras w zależności od tego, czy chcesz je jako darń, czy ozdobę w donicach, taki ich rodzaj wykorzystasz. Trawa sztuczna na posadzce wymaga jedynie chodzenia po niej i patrzenia na nią. Jesteś wolny od zasilania jej nawozami, od strzyżenia i podlewania. Trawa na lata, zawsze zielona, niewymagająca od Ciebie niczego. Tak samo jest ze sztuczną trawą ozdobną w donicach i kulach.

Na posadzkę tarasową proponujemy Ci położenie dywanu ze sztuczną trawą. Jest ona przygotowana w taki sposób, że w razie deszczu będzie przepuszczała wodę, dzięki czemu taras zawsze będzie wolny od kałuż. Dlatego przygotuj mury podłogi tak, aby nie nasiąkały wodą, a odprowadzały ją do spływów.

Jeżeli wolisz mieć podłogę w ozdobnych kafelkach, postaw na tarasie przeróżne gatunki ozdobnych sztucznych traw. To nie tylko zielone długie liście i łodygi zakończone pałką. To także trawy z pięknymi kwiatostanami w różnych barwach. Są tak sprytnie wykonane, że niczym z wyglądu nie różnią się od żywych gatunków traw.

Jakie sztuczne trawy na taras, które zawsze są soczyście zielone?

Rodzajów sztucznej trawy znajdziesz na rynku bardzo dużo. Trawnikowe dywany są o różnych szerokościach i długościach. Różnią się jedynie odcieniami. Mogą mieć także odmienną długość źdźbeł. Możesz zatem położyć na taras sztuczną trawę, biorąc pod uwagę jej wysokość. Jeśli lubisz zatapiać palce nagich stóp w trawę, z pewnością wybierzesz tę, która ma około 4-6 cm wysokości. Klasyczne dywany sztucznej trawy mają wysokość źdźbła 2 cm.

Jeśli chcesz, aby Twój taras jeszcze bardziej przypominał ten prawdziwy, postaraj się o trawy w wiechach. Gałązki sztucznej trawy ozdobnej możesz „zasadzić” w wysokich donicach lub okrągłych niskich misach. Wysokie trawy występują w formach łodygi i liści lub samych liści wzorowane na trzcinę. Są również gatunki traw z pięknymi kwiatostanami i te także znajdziesz w postaci sztucznej.

Dzięki temu będziesz mieć elegancki taras i balkon oraz schody (jeżeli i tam postawisz donice z ozdobną trawą sztuczną) bez nakładu pracy. Można również wykorzystać sztuczne trawy do ustawienia ich w hallu biura, w biurze i na korytarzach czy halach produkcyjnych, aby wizualnie ocieplić zimne produkcyjne wnętrza. Sztuczna trawa będzie wiecznie zielona nawet tam, gdzie brak słońca.

Redakcja HB24