Kamienny dywan to świetne rozwiązanie

Kamienny dywan to ostatnio bardzo popularna forma ozdobna, która świetnie wygląda zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dobrze jest zatem wiedzieć, czym jest ten materiał i jakie ma zalety.

Czym jest kamienny dywan?

Dywan kamienny powstaje z połączenia kruszywa z żywicami epoksydowymi. Taka mieszanka daje świetny efekt trwałego kamiennego dywanu. Co ważne można uzyskać dowolny kolor oraz kształt takiego produktu, przez co dopasuje się go do swojego stylu, jaki mamy w domu.

Jakie zalety mają kamienne dywany?

Dywany te są przede wszystkim trwale i solidnie zrobione oraz są odporne na różnego typu zarysowania, czy też zadrapania. Co ważne można go także kłaść w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć, czy też wysoka temperatura, gdyż jest na nią skutecznie odporny. Warto też dodać, że tego rodzaju materiał jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Jest to również ozdoba bardzo modna i popularna, zarówno do użycia w mieszkaniu, jak i też w domku jednorodzinnym.

Jak przygotować podłogę do położenia kamiennego dywanu?

Jeśli chcemy położyć taki materiał na balkonie czy tarasie, to dobrze jest wcześniej dobrze wyszlifować podłogę, by dywan kamienny mógł mieć lepszą przyczepność. Należy też usunąć wszystkie zawilgocone kafle lub płyty tarasowe, lub balkonowe. Gdy podłoga jest dobrze oczyszczona z różnych zabrudzeń, to można wtedy położyć taki dywan. Warto też wspomnieć, że często stosuje się lakier ochronny na takim produkcie, gdyż dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest on chroniony przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza jeśli ma być on położony na balkonie czy też tarasie.

Jak dbać o czystość kamiennego dywanu?

Dobrze jest myć taki materiał przy użyciu myjki ciśnieniowej, gdy jest on położony na dworze lub tarasie czy balkonie. Natomiast, jeśli dywan kamienny jest wewnątrz domu, to można czyścić go zwykłym mopem z użyciem odpowiedniego płynu, dzięki czemu bez trudu utrzyma się czystość i może tym sposobem taki dywan służyć nam przez wiele sezonów.

Warto także dodać, że taki kamienny dywan jest bardzo ekologiczny, przez co jest on tak popularny. Co ważne może być w świetnym stanie nawet kilkanaście lat, co sprawia, że nie trzeba martwić się o remont tarasu lub pomieszczenia, w którym się znajduje taki produkt. Dzięki temu, że jest to bardzo odporny materiał, to można go również z powodzeniem użyć w kuchni, jadalni czy też w sypialni, a nawet w pokoju dziecięcym. Tym sposobem możemy utrzymać jeden styl w całym domu.

Redakcja HB24