Magia dywanów – jak znaleźć ten idealny?

Czasy, gdy dywany były passé już dawno za nami. Aktualnie to elementy wystroju wnętrza, które zdobią i podsycają charakter aranżacji. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć idealny dywan, który idealnie wkomponuje się w koncepcję Twojego wnętrza to idealny poradnik dla Ciebie.

Kluczowe atrybuty

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając dywan, jest jego wzór, gdyż to właśnie on pozwoli zdefiniować styl. Mocna geometria sprawdzi się w monochromatycznych wnętrzach oraz tam, gdzie obecny jest kolorystyczny ascetyzm. Gra wzorów i nietuzinkowy design sprawia, że to właśnie dywan staję się pierwszoplanowym akcentem, budującym charakter salonu, czy sypialni. To odpowiedni patent na uatrakcyjnienie stonowanego kolorystycznie wnętrza w stylu skandynawskim lub kropka nad i w aranżacji eklektycznej.

Jeśli nie mamy ochoty na rzucający się w oczy wzór, dobrą praktyką jest wyeksponowanie koloru. Jednolita, pastelowa barwa, beże lub szarości pomaga ujednolicić wnętrze, a my uzyskamy przyjemną w odbiorze, przytulną przestrzeń. Tego typu gładkie dywany i chodniki z Bricomarche.pl znajdą zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach inspirowanych stylem nowoczesnym. To także odpowiednie dodatki do stylizacji prowansalskich, czy przełamania nieco zbyt surowych wnętrz klasycznych.

Kolejną ważną kwestią jest struktura i budowa dywanu. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne są te o niskim runie, jednak te z puszystym włosiem typu „shaggy” jak nic innego zamieniają posadzkę w nieziemsko przytulne miejsce. Oprócz kwestii wizualnych dobrze jest także rozważyć aspekty utrzymania upragnionego modelu w czystości oraz zweryfikować jego trwałość.

Racjonalne dopasowanie

Dywan powinien być w przemyślany sposób dopasowany rozmiarem do wielkości pomieszczenia. Nieduże wnętrze mogłoby bowiem okazać się przytłoczone zbyt obszerną wykładziną, która mogłaby utrudniać otwieranie drzwi i swobodne przemieszczanie. Optymalnie, gdy rozmiar pomaga w wyodrębnienie strefy wypoczynkowej, kącika czytelniczego lub pola zabaw, ale może także stanowić jedynie akcent dekoratorski. Grunt to zachować rozwagę i umiar, żeby nie przesadzić z rozmiarem w żadną ze stron, gdyż ogromnych rozmiarów przestrzeń z niedopasowanym modelem może wyglądać nieco karykaturalnie.

Dzięki dywanom nie tylko można ozdobić pomieszczenie. Te o oryginalnych splotach lub niestandardowych, często nieregularnych kształtach to klucz do designerskich aranżacji, dlatego, jeśli szukasz atrakcyjnych dodatków, dywany i chodniki z Bricomarche.pl to coś dla Ciebie.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *