Gdzie kupić dobre materiały na dach?

Specyfika budowy dachu wynika z faktu, iż w przypadku zaniedbań konsekwencje niewłaściwego doboru materiałów są szalenie trudne do wyeliminowania. Wszelkie prace remontowe są niezwykle skomplikowane i w odróżnieniu od zwykłej konserwacji powierzchni elewacyjnych i posadzkowych, często prowadzą do dezorganizacji życia wszystkich użytkowników obiektu budowlanego. Warto mieć na uwadze, iż pokrywa dachowa ma chronić skutecznie dorobek całego życia, zatem każda oszczędność na tej inwestycji może de facto prowadzić do poważnych strat. Jak i gdzie zaopatrywać się w materiały na budowę dachu? Sprawdźmy.

Pokrycia dachowe, czy warto oszczędzać?

Komunikaty medialne coraz częściej pokazują, jak wrażliwym składnikiem konstrukcyjnym budynku jest dach oraz jakie konsekwencje niosą ze sobą pozorne oszczędności.

Niespotykane dotąd w naszym kraju trąby powietrzne, wichury połączone z intensywnymi opadami deszczu, ogromny grad, wszystko to sprawia, iż w ciągu zaledwie kilku minut dach rozpada się niczym dziecięca konstrukcja. Wielu takich tragedii można by było uniknąć poprzez odpowiednie zaplanowanie prac dekarskich z uwzględnieniem możliwych zagrożeń.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż wszelkie inwestycje budowlane niosą ze sobą ogromne koszty, dlatego warto skorzystać z ofert łączących jakość gwarantowaną przez uznane marki z niższą ceną, na którą mogą sobie pozwolić tylko profesjonalni dostawcy.

Już pobieżny przegląd materiałów dachowych przedstawiony na stronie https://4dgrupa.pl/produkty/ pozwala stwierdzić, iż jest to możliwe.

Kolejną istotną sprawą, jest renoma sprzedawcy, który w żaden sposób nie pozwoli sobie na sprzedaż materiałów złej jakości lub niewiadomego pochodzenia.

Obliguje go do tego ustawa o wyrobach budowlanych, w której czytamy między innymi:

Materiał budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest:

  • Oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi.
  • Jest umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej.
  • Jest oznakowany znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do ustawy.

Powyższe daje asumpt do twierdzenia, iż nie ma możliwości nabycia produktów spełniających wskazania zawarte w ustawie, nabywając materiały dachowe pokątnie lub z nieznanych źródeł.

Dobre materiały na dach, gdzie kupić?

Dbałość o renomę ściśle wiąże się z żywym zainteresowaniem potrzebami klientów. Właśnie tego typu dystrybutorzy powinni być brani pod uwagę, przy wyborze dostawcy materiałów dachowych.

Świetnym przykładem takiego partnera są hurtownie 4D grupa mające ponad 50 oddziałów w całej Polsce. Ich lokalizacje znajdują się na https://4dgrupa.pl/hurtownie/.

Poza listą partnerów współpracujących z hurtownią równie ważny jest fakt, że firma specjalizująca się na rynku materiałów dachowych służy profesjonalnym doradztwem osób, dla których pokrycia dachowe nie mają tajemnic.

Nabycie wszystkich niezbędnych materiałów w jednym miejscu nie tylko znakomicie upraszcza kwestie logistyczne zaopatrzenia placu budowy. Jest to także gwarancja kompatybilności materiałów pod względem surowcowym i wykonawczym. Inwestor zyskuje pewność, iż wszystkie elementy będą do siebie pasować, oraz że ich trwałość i kryteria techniczne będą spełnione w takim samym, wieloletnim przedziale czasowym.

Dodajmy, iż w trosce o wygodę swoich klientów hurtownie 4D grupa organizują dowóz nabytych materiałów do klientów, a także współpracują w wielu przypadkach z ekipami dekarskimi zapewniającymi montaż pokryć dachowych bezpośrednio po ich zakupie.

Redakcja HB24