Agregaty prądotwórcze – niezbędne wyposażenie domu

Przerwa w dostawie energii elektrycznej (blackout) do gospodarstwa domowego to nic zaskakującego. Awaria linii energetycznych lub prace serwisowe mogą przydarzyć się w każdej chwili. Jeśli jednak posiadasz w domu systemy, które muszą być stale podtrzymywane przy chociaż częściowej sprawności, warto zabezpieczyć się przed takimi momentami – wykorzystując m.in. agregat prądotwórczy.  

Wybór odpowiedniego rozwiązania nie jest jednak wcale tak prosty, jak pozornie mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim musi być on dostosowany do indywidualnych wymagań każdego użytkownika. Generatory prądu (analogiczna nazwa agregatów prądotwórczych) to funkcjonalne i wielozadaniowe narzędzia, które mogą przydać się w wielu przypadkach. Na rynku znajdziesz z kolei mnóstwo zróżnicowanych konstrukcji. Sprawdź więc, czym kierować się podczas zakupów. Skorzystaj z wiedzy ekspertów ProfiMarket.pl. 

Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego wybrać?

Szukając odpowiedniego urządzenia, zwróć uwagę na to, jakim paliwem dany generator prądotwórczy jest zasilany. Do dyspozycji inwestorów są m.in. takie konstrukcje jak:

  • agregaty benzynowe z silnikami dwusuwowymi i czterosuwowymi;
  • agregaty prądotwórcze z silnikami diesla;
  • agregatory prądotwórcze na gaz płynny, czyli LPG. 

Każda z powyższych propozycji sprawdzi się w innym przypadku. Niemniej jednak domowy agregat prądotwórczy w większości przydatków zasilany jest benzyną  lub olejem napędowym. Jest to spowodowane głównie aspektami ekonomicznymi, gdyż takie urządzenia są o wiele oszczędniejsze.

Kolejny krok w czasie poszukiwań odpowiedniego agregatu prądotwórczego, to analiza cech produktu. Składają się na nie:

  • fazy i napięcia (najpopularniejszym rozwiązaniem dla zastosowań prywatnych jest agregat jednofazowy (230V) oraz  trójfazowy (400V));
  • moc (agregat prądotwórczy inwertorowy powinien mieć większą moc niż łączna wartość wszystkich urządzeń, które będzie zasilał).
  • Ilość gniazd (na rzecz wyjść 230v);
  • poziom hałasu;
  • rozmiary;
  • mobilność.

Agregat prądotwórczy trójfazowy to dużo popularniejsza alternatywa dla firm budowlanych lub gospodarstw rolno-przemysłowych. Większość ciężkiego sprzętu i zaawansowanych narzędzi wymaga wyższego napięcia do pracy. Warto więc zastanowić się nad tym, czy potrzebujesz tego rozwiązania dla prywatnych celów. 

Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego – polecane produkty

Szukasz sprawdzonych rozwiązań, które zagwarantują Ci satysfakcję z niezawodnej eksploatacji przez lata? Postaw więc na rozwiązania wyprodukowane przez renomowane marki światowej klasy. Zapewniają one w większości przypadków nie tylko ponadprzeciętną wytrzymałość, ale i efektywność, wydajność oraz funkcje, które w modelach niższego rzędu nie są dostępne. Oryginalny agregat inwertorowy będzie posiadać również certyfikaty jakości i atesty świadczące o tym, że przeszedł on szczegółowe testy oraz badania laboratoryjne – wykonane przez niezależne laboratoria i wybitnych ekspertów. Potwierdza to wyłącznie jakość urządzenia i bezpieczeństwo użytkowników – co w przypadku generatorów prądu powinno być szczególnie istotne. 



Agregaty prądotwórcze to praktyczne rozwiązanie w nagłych sytuacjach – np. w przypadku uszkodzenia linii energetycznych przy minusowych temperaturach w zimę, gdy musisz podtrzymać instalację kominkową w pełnej sprawności. Korzystając z powyższych wskazówek, znalezienie odpowiedniego sprzętu nie powinno być dla Ciebie szczególnie trudne i uciążliwe – zwłaszcza gdy na wyciągnięcie ręki masz wsparcie doświadczonych specjalistów.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia specjalistów z ProfiMarket.pl. Wszystkie najważniejsze informacje na temat prezentowanych urządzeń znajdziesz w ich opisach na stronie sklepu. Możesz też skontaktować się z nimi osobiście, przedstawiając indywidualne wymagania i potrzeby. Na podstawie tych informacji, pomogą oni wybrać konkretny model agregatu prądotwórczego, który będzie perfekcyjnie pasować do danych oczekiwań. Nie ryzykuj i nie kupuj kota w worku, skoro na wyciągnięcie ręki jest tak wiele możliwości. 

Redakcja HB24