Agregat tynkarski do firmy – jak wybrać sprawdzony sprzęt?

Zakupienie agregatu tynkarskiego może być przyszłościowym wyborem dla każdej firmy, która działa w branży budowlano-wykończeniowej. Czym warto kierować się przy zakupie odpowiedniego sprzętu? 

Zastosowanie agregatu tynkarskiego

Urządzenia jak agregaty tynkarskie mają bardzo szerokie zastosowanie w firmach zajmujących się prowadzeniem prac budowlanych oraz wykończeniowych w budynkach i na zewnątrz nich.

Za pomocą agregatu tynkarskiego można nakładać różne rodzaje tynków na ściany i na sufity. Sprzęt ten może być wykorzystany między innymi do tynków gipsowych, cementowych, wapiennych, gipsowo-wapiennych, wapienno-cementowych, więc może być on wykorzystany do wszystkich popularnych typów tynków.

Ponadto producent dobrych agregatów tynkarskich może również zaoferować swoim klientom urządzenia przeznaczone do nakładania tynków elewacyjnych, czyli na ściany zewnętrzne. Mogą być one wykorzystane między innymi do tynków akrylowych, wapiennych, silikonowych, silikatowych.  

Poza tym agregaty mogą być wykorzystane do kładzenia innych typów tynków, na przykład jak tynki tłumiące, tynki ogniochronne czy tynki dekoracyjne.

Agregat może być również zastosowany do innych materiałów, na przykład:

  • zaprawa murarska
  • gładzie wapienne
  • masa bitumiczna
  • masa poliuretanowa
  • zaprawa szczelinowa
  • wylewki maszynowe
  • wylewki anhydrytowe
  • zaprawa klejowa
  • zaprawa zbrojeniowa

Wobec tego dobry agregat może być wykorzystany na wiele sposobów i dzięki niemu firma może efektywnie prowadzić szereg prac budowlanych i wykończeniowych u swoich klientów.

Jak wybrać dobry agregat tynkarski?

Wybierając sprzęt do tynkowania, warto nie tylko zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, ale również na inne parametry.

Agregat powinien między innymi cechować się wysoką jakością komponentów, w tym silnika, pompy, sprężarki. Sprawdzony sprzęt o pewność, że agregat będzie działał niezawodnie przez długi czas.

Warto także zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych do agregatów tynkarskich. Najlepiej, aby można było zakupić je bezpośrednio u producenta sprzętu, co pozwoli na łatwe zaopatrzenie się w niezbędne komponenty wtedy, gdy dojdzie do usterek lub ich uszkodzenia na skutek eksploatacji.

Duże znaczenie ma też kwestia dostępności dodatkowych sprzętów oraz akcesoriów do agregatów tynkarskich. Producent dobrych agregatów tynkarskich może zaoferować między innymi dostęp do sprzętu jak silomaty, które umożliwiają łatwe podawanie materiałów z silosów bezpośrednio do agregatów.

Gdzie zakupić agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie są obecnie sprzedawane przez wielu dostawców, także polskie firmy, które specjalizują się w ich produkcji i sprzedaży.

Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na polskie agregaty, ponieważ można kupić je bardzo często w atrakcyjnych cenach i łatwo zamawiać przeznaczone do nich akcesoria i części zamienne. 

Na uwagę zasługuje również brak problemów związanych z serwisowaniem urządzenia wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy z jego pracą.

Ile kosztują dobre agregaty tynkarskie?

Zakupienie dobrego agregatu tynkarskiego będzie związane z wydatkiem rozpoczynającym się od około 20 000 złotych. Natomiast sprzęt o szerszym zastosowaniu, wyższej mocy, będzie związany z kosztem wynoszącym około 30 000 złotych.

Agregat tynkarski może być zakupiony, ale również istnieje możliwość skorzystania z finansowania za pomocą kredytów oraz leasingu.

Więcej informacji o ofercie producentów agregatów tynkarskich można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych, gdzie również dostępne są aktualne cenniki urządzeń.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.