Wybór łóżka do sypialni: na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Wybór łóżka do sypialni nie jest prostym zadaniem. Z jednej strony każdy z nas chciałby skupić się na pięknym wyglądzie mebli, z drugiej strony nie możemy zapominać, iż w przypadku takich elementów wyposażenia domu najważniejsza jest wygoda. O czym powinniśmy pamiętać?

Wymiary łóżka: dlaczego jest to tak ważne?

Bez względu na to, czy stawiamy na narożniki, czy na klasyczne łóżka, składające się ze stelaża z materacem, musimy zadbać o jedno – dopasowanie go do wymiarów wnętrza oraz do swych potrzeb. Dlaczego jest to tak ważne? Bo trudno jest wyspać się w łóżko zbyt wąskim lub zbyt krótkim. Idealna sytuacja to taka, w której łóżko jest dłuższe od leżącej na nim osoby przynajmniej o 25 cm. A szerokość? Tu zaleca się przynajmniej 80 cm na osobę. Sklep meblowy online w większości przypadków oferuje nam łóżka jednoosobowe o wymiarach 90 x 200 cm, z kolei w przypadku łóżek dla dwój osób, standardowe wymiary to długość 200 cm, podczas gdy szerokość waha się od 140 do 180 cm. Jeśli tylko dysponujemy przestrzenią, powinniśmy stawiać na łóżko szersze, które zagwarantuje nam maksymalny komfort podczas snu.

Wygodny materac: gwarancja dobrego snu

Przy wyborze łóżka do sypialni nie można też zapominać o roli, jaką spełnia materac. Zbyt twardy utrudni spokojne zasypianie, zbyt miękki sprawi, że rano obudzimy się z bólem kości. Idealnym rozwiązaniem będzie taki materac, który potrafi dopasować się do pozycji naszego ciała, dzięki czemu możemy wyspać się w komfortowych warunkach.

Jakie dodatki mogą się sprawdzić w przypadku łóżka?

Wiele łóżek posiada praktyczne zagłówki. Czasem mają one bardzo prostą formę, czasem zachwycają swym dekoracyjnym charakterem, dzięki czemu świetnie spisują się we wnętrzach w stylu retro. Powinniśmy jednak pamiętać, iż zagłówki spełniają rolę bardzo ważną. To dzięki nim poduszka nie spada na podłogę, to dzięki nim możemy siedzieć w łóżku i opierać się o solidny zagłówek.

Praktyczne dodatki do sypialni

Wygodne łóżko będzie bardziej praktyczne w chwili, gdy pojawią się obok niego tak ważne dodatki, jak lampki nocne oraz szafki z niewielkimi szufladkami. Dzięki temu można korzystać w nocy z dostępu do światła, a jednocześnie przetrzymywać pod ręką tak ważne drobiazgi, jak okulary, tabletki czy chusteczki higieniczne. Pamiętajmy, że ważne jest dopasowanie stylu i koloru szafek do łóżka, dzięki czemu sypialnia staje się piękniejsza i bardziej uporządkowana.

Wygodne łóżko to cenny skarb dla każdego z nas. Im lepiej dopasujemy ten mebel do swych potrzeb, tym lepiej dla nas. Pamiętajmy, że wygodne łóżko to gwarancja spokojnego i zdrowego snu, bez którego trudno utrzymać dobrą formę.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *