Wentylator sufitowy sposobem na letnie upały

Letnie upały potrafią solidnie dać się we znaki. Nawet przebywając w pomieszczeniach – w biurze czy we własnym domu, można być narażonym na wysokie temperatury i dyskomfort z tym związany. Czy sufitowy wentylator jest w stanie coś na to zaradzić?

Gdy wachlarz to za mało…

Na letnie upały w szczególności narażeni są mieszkańcy domów lub mieszkań ustawionych od strony południowo-zachodniej, gdzie słońce intensywnie zagląda w okna. Istnieje wiele czynników, które wpływają na nagrzewanie się budynku. Co ciekawe, inwestorzy stawiający te budynki nie odżegnują się od nich tak całkowicie – ponieważ zimą wysoka temperatura powietrza w mieszkaniu uzyskana za pomocą światła słonecznego to bardzo korzystna cecha domu. Są jednak takie dni, gdy na zewnątrz jest 40 stopni w cieniu, nie możemy sobie pozwolić na przebywanie w tym czasie na plaży od rana do nocy, a w domu panuje niemiłosierny zaduch – taki, któremu nie zaradzi ani krótka koszulka, ani wachlarz, ani picie chłodzonych napojów. Jak sobie wówczas poradzić?

Wiatrak tańszy niż klimatyzacja

Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy, jest ustawienie wiatraka elektrycznego. Jest to urządzenie stosunkowo niedrogie, do kupienia w okresie wiosenno-letnim w każdym markecie. Jego wydajność jest jednak znikoma – nie chłodzi całego pomieszczenia. Można też zamontować sobie klimatyzację. To jednak rozwiązanie kosztowne, które niekoniecznie uda się wdrożyć w niektórych rodzajach budynków, czy w mieszkaniach wynajmowanych. Wiatrak sufitowy wydaje się być idealnym rozwiązaniem – pośrednim pomiędzy wentylatorem stojącym, a klimatyzacją z prawdziwego zdarzenia.

Czym się charakteryzuje wentylator sufitowy?

Solidne śmigła wiatraka, oraz lampki zamocowane w jego korpusie, to bardzo dobry sposób na żyrandol i wiatrak w jednym. Obracające się szybko śmigła, pomimo punktowego zawieszenia urządzenia, poprawiają cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu, tym samym chłodząc je i zapewniając większy komfort przebywania w nim. Jest to sprzęt działający elektrycznie, uruchamiany za pomocą specjalnego sznurka lub pilota. Warto wykorzystywać taki wiatrak nie tylko latem, w trakcie upałów. Zimą może on posłużyć do efektywniejszego rozprowadzania ciepła po mieszkaniu, i tym samym powodować obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wentylator sufitowy jest nie tylko praktyczny, ale i elegancki. Szczególnie chętnie wykorzystuje się go w pomieszczeniach biurowych. Jest cichy i bardzo dobrze chłodzi oraz wachluje powietrze, dzięki czemu obniża temperaturę w głównym pomieszczeniu domu.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *