Odzież ostrzegawcza – bądź widoczny na stanowisku pracy!

Właściwie dobrane ubrania robocze mają kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortu pracy, lecz również dla bezpieczeństwa pracowników. Kiedy zaleca się korzystać z odzież ostrzegawczej? Jakie rodzaje ubrań ostrzegawczych są obecnie dostępne w sprzedaży? Gdzie je zamawiać? Sprawdź najważniejsze informacje!

Odzież ostrzegawcza – co to jest?

Pod pojęciem odzieży ostrzegawczej rozumie się rodzaj odzieży, która jest wykonana z materiałów o właściwościach odblaskowych oraz fluorescencyjnych, dlatego też jest ona bardzo dobrze widoczna nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wobec tego odzież ostrzegawcza jest w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa tam, gdzie pracownicy nie są w pełni widoczni. Zmniejsza wtedy ryzyko wypadków, na przykład potrąceń przez pojazdy lub maszyny.

Z czego produkowana jest odzież ostrzegawcza?

Obecnie ubrania ostrzegawcze produkowane są z wysokiej jakości materiałów wyróżniających się jednocześnie znaczną trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne, a przy tym wygodą i skutecznością w ostrzeganiu.

Najczęściej do produkcji używane są włókna sztuczne lub naturalne albo ich mieszanki w formie tkanin o fluorescencyjnych kolorach jak żółty lub pomarańczowy. Dodatkowo ubrania tego typu uzupełniane są również o paski i nadruki odblaskowe, które zapewniają widoczność z dużej odległości przy oświetleniu ich światłem, na przykład pojazdu, maszyny czy latarki.

Z takich materiałów wykonana jest również odzież ostrzegawcza Mark-Helper, która jest dostępna w różnych wariantach na każdą porę roku.

Rodzaje odzieży ostrzegawczej

Kategoria odzieży ostrzegawczej jest bardzo szeroka i obejmuje ona różnorodne produkty, które mogą być używane przez pracowników na zewnątrz i we wnętrzach w różnych warunkach temperaturowych i pogodowych.

Najczęściej używane są poniższe rodzaje odzieży ostrzegawczej:

  • Koszulki ostrzegawcze – koszulki t-shirt oraz koszulki polo wykonane z materiałów fluorescencyjnych i odblaskowych, doskonale nadają się na ciepłe pory roku.
  • Kamizelki ostrzegawcze – bardzo popularne produkty używane na odzież, zapewniają wysoką widoczność. 
  • Kurtki ostrzegawcze – dostępne w wariancie przejściowym oraz zimowym, zapewniają wysoki poziom komfortu.
  • Spodnie ostrzegawcze – oferowane najczęściej w dwóch wariantach: do pasa oraz jako ogrodniczki.
  • Czapeczki ostrzegawcze – czapeczki z daszkiem, które wyprodukowane są z materiałów zapewniających dobrą widoczność.

Gdzie można zakupić odzież ostrzegawczą?

Aktualnie ubrania ostrzegawcze najczęściej oferowane są w sklepach BHP, ale również można zakupić je bezpośrednio u producentów, gdzie zwykle dostępne są one w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodatkowo odzież ostrzegawcza może być również uzupełniona o nadruki wykonane na zamówienie. Najczęściej na odzieży umieszczane są wtedy informacje jak logo firmy albo jej nazwa, nazwa stanowiska. 

W wielu wariantach, także z usługą personalizacji sprzedawana jest odzież ostrzegawcza Mark-Helper, którą można zakupić przez internet. Dokładna oferta zaprezentowana jest na stronie firmy.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.