Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw imbusów?

Klucze imbusowe to jedne z narzędzi uważanych za niezbędne zarówno w warsztatach, jak i gospodarstwach domowych. Przedmioty z tej kategorii przydają się podczas skręcania mebli oraz napraw sprzętów. Powinny wyposażyć się w nie również osoby jeżdżące na rowerach, hulajnogach, czy rolkach. Dużą popularnością cieszą się zestawy imbusów, w których odnaleźć można elementy o różnych rozmiarach. O czym należy pamiętać planując zakup kompletu akcesoriów?

Rodzaje kluczy imbusowych

Klucze z tej kategorii posiadają przede wszystkim wiele wymiarów. Charakteryzuje je duża precyzyjność, w związku z czym różnice pomiędzy kolejnymi wielkościami to często 0,5 mm. Poszukując odpowiedniego dla siebie zestawu imbusów należy wziąć pod uwagę, do jakich śrub będzie on wykorzystywany. W przypadku rowerów najbardziej popularny zakres wielkości potrzebnych kluczy to 2 – 6 mm. Mniejsze egzemplarze mogą przydać się osobom planującym naprawy sprzętów RTV, a większe znajdą zastosowanie przy skręcaniu i rozkręcaniu mebli.

Poszczególne zestawy imbusów, takie jak np. https://ingar.pl/produkty/narzedzia-reczne/imbusy/imbusy-zestawy,2,143 różnią się jednak nie tylko zakresem wielkości. Warto wiedzieć o tym, że możliwe jest odnalezienie różnych rodzajów kluczy. Pojawiają się tu między innymi modele z uchwytami, dzięki którym operowanie narzędziem przez dłuższy czas jest mniej uciążliwe. Do chętnie wybieranych opcji zalicza się też klucze imbusowe, których jedno ramię zakończone jest kulką. Fragment ten pozwala dokręcać śruby pod pewnym kątem, dzięki czemu narzędzie może być stosowane w przypadku trudno dostępnych miejsc. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

O czym nie należy zapomnieć?

Wśród zestawów imbusów odnaleźć można komplety wykonane z różnych materiałów i takie, w których przypadku wykorzystano pewne udogodnienia. Choć bardziej precyzyjnie wykonane modele z trwalszych metali bywają droższe, będą korzystnym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają intensywnie korzystać z narzędzi. Solidne produkty sprawdzonych firm można jednak znaleźć również na tzw. średniej półce cenowej. Wybierając dany komplet warto upewnić się, że dana marka posiada korzystne opinie konsumentów.

Zestawy imbusów najczęściej złożone są z klasycznych modeli w kształcie litery „L”. Można tu znaleźć również komplety połączone wspólnym uchwytem, które przypominają narzędzia wielofunkcyjne. W przypadku prac wymagających użycia większej siły korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się imbusy w kształcie „T”. Odpowiedni komplet narzędzi powinien być dobrany do zapotrzebowania. Wysokiej jakości produkty z pewnością dobrze spełnią swoje zadanie.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.