Halvetic i jego dawkowanie na litr wody

Chwasty – słowo, które wśród zapalonych ogrodników, jest w stanie wywołać wysokie ciśnienie. Nie tak łatwo sobie z nimi poradzić, jeżeli ktoś nie wyposaży się w odpowiednie preparaty do ochrony roślin. W 2021 roku Ciech Sarzyna – polska firma – pozwoliła sobie na prezentację produktu, który od tej pory cieszy się ogromną popularnością, jeżeli chodzi o walkę z chwastami. Mowa tutaj o Halvetic. Niezwykle skuteczna propozycja, która oparta jest o opatentowaną technologię BGT. Jak powinno się skutecznie dawkować i mieszać ten środek chwastobójczy z wodą?

Halvetic – zastosowanie

Środek chwastobójczy Halvetic radzi sobie z różnymi gatunkami chwastów, zarówno jednorocznymi, jak i wieloletnimi. Preparat zawiera substancje aktywne, które skutecznie zwalczają takie chwasty, jak:

  • mniszek lekarski

  • koniczyna biała

  • rdest ptasi

  • rdest wężownik

  • komosa biała

  • chwastnica jednostronna

  • babka lancetowata

  • pokrzywa zwyczajna

  • szczaw polny

  • kukułka polna

Halvetic działa szybko i skutecznie, hamując wzrost chwastów i zapobiegając ich rozwojowi. Jednak przed użyciem preparatu zawsze warto dokładnie przeczytać etykietę i instrukcję obsługi, aby upewnić się, że jest on odpowiedni do zwalczania konkretnych gatunków chwastów, jakie rosną na naszym trawniku.

Jak dawkować Halvetic?

Jak to bywa w przypadku wszystkich środków ochrony roślin, zawsze należy pamiętać o odpowiednim dawkowaniu danego preparatu. Prawdą jest to, że dawkowanie uzależnione jest od tego, z jakimi rodzajami chwastów ma się do czynienia. Szacuje się, że dawkowanie Halvetic wynosi od 1,5 litra/ha do 6 litrów/ha. Koniecznością jest samodzielna ocena, jeżeli chodzi o zastosowanie. Można być jednak pewnym tego, że już po ok. 2 do 4 tygodni nastąpi całkowite zamieranie roślin. 

Dawkowanie Halvetic na litr wody zależy od zastosowania preparatu, indywidualnych potrzeb i zaleceń producenta, a także od stopnia zaawansowania infestacji chwastów oraz rodzaju trawnika. W przypadku zwalczania chwastów jednorocznych, zwykle zaleca się dawkowanie 10 ml środka na 1 litr wody. Natomiast w przypadku chwastów wieloletnich, dawkowanie może wynosić 15 ml na 1 litr wody.

Środki ostrożności

Halvetic jest skuteczny. Nie można jednak zapomnieć o tym, że należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Wśród nich należy wymienić konieczność trzymania preparatu z dala od dzieci. W końcu jest to środek chemiczny, który może powodować m.in. podrażnienie narządów wewnętrznych.

Warto pamiętać także o tym, że Halvetic powstał z myślą o tym, aby stosować go przy użyciu ciągnikowych opryskiwaczy polowych. Ważne jest również to, że jest to preparat, jakiego nie powinno stosować się w miejscach publicznych, np.w parkach, w miejscach rekreacyjnych, przy szkołach i przedszkolach. Nie można także zapomnieć o tym, że Halvetic nie powinien być stosowany na glebach lekki i bardzo piaszczystych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja HB24