Czy warto inwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego?

W dzisiejszych, dość niepewnych czasach, inwestowanie w nieruchomości wydaje się jedyną trafną decyzją, jeśli planujemy wypracować zysk. A dlaczego warto szukać mieszkań na rynku pierwotnym?

Podejście do inwestowania jest tak różne jak różni są inwestorzy. Przy dzisiejszej nieopłacalności zakładania lokat bankowych, spora część osób lokuje swoje oszczędności w nieruchomościach i z powodzeniem zyskuje nie tylko na wzroście wartości, ale również na wynajmie zakupionych w tym celu mieszkań. O tym, dlaczego jeszcze warto nabyć mieszkanie zupełnie nowe, przeczytamy niżej.

Atuty mieszkań z rynku pierwotnego w pierwszych latach użytkowania

Kupując nowe mieszkanie, zyskujemy szereg wartości dodanych. W pierwszej kolejności należy wymienić fakt, że wszystko w mieszkaniu od dewelopera jest nowe. Dzięki temu mamy pewność, że najbliższe lata poza wykończeniem i wyposażeniem, spędzimy bez remontów. A usterki, które pojawią się w okresie rękojmi, mamy prawo zgłosić do wykonawcy, zobowiązanego je usunąć. Zatem, bez względu na to czy kupiliśmy mieszkanie dla siebie czy zainwestowaliśmy by je wynajmować – dodatkowe koszty w pierwszych latach nas nie dotyczą. Poza tym warto wspomnieć, że na przykład kupując nowe mieszkania na Ochocie, koszty eksploatacji również są niższe. Cała infrastruktura i technologie zastosowane w mieszkaniu, powinny działać bez zarzutu i pozwalać nam oszczędzać, chociażby na ogrzewaniu czy energii elektrycznej. A zatem warto przyznać, że na takim mieszkaniu sporo zyskujemy od samego początku.

Dobra lokalizacja ma znaczenie

Chcąc zainwestować środki w mieszkanie z rynku pierwotnego, powinniśmy kierować się między innymi lokalizacją. W przypadku nowych mieszkań na Ochocie, bardzo ważnym elementem jest bliskość doskonałego węzła komunikacyjnego, co ma wpływ na szybki dojazd do każdej części miasta. Sąsiedztwo centrów edukacyjnych i dydaktycznych, daje duże zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem a to stanowi ogromny plus dla inwestorów kupujących nieruchomości w tym celu. Ponadto, ta lokalizacja charakteryzuje się mnogością parków i przestrzeni rekreacyjnych, co generuje ogromne zainteresowanie po stronie najemców.

Mieszkania od dewelopera

Zważywszy, że inwestorom zależy na zakupie w atrakcyjnej cenie a deweloperom na maksymalizacji zysku ze sprzedaży, potrzeba wysiłku by znaleźć mieszkanie w okazyjnej cenie. Dobrym momentem są okresy przedsprzedaży inwestycji, kiedy cena metra potrafi być niższa na tyle by zachęcić inwestora do zakupu w czasie tak oddalonym od realizacji. Inną opcją jest negocjowanie cen w sąsiadujących ze sobą inwestycjach. Wówczas inwestor może otwarcie oczekiwać konkretnego rabatu na podobne mieszkania, realnie decydując się na wybór w przypadku otrzymania satysfakcjonujących warunków.

Inwestowanie w nieruchomości na rynku pierwotnym ma szereg plusów, które przekonują wszystkich poszukujących dobrej lokaty dla swojego kapitału.

Redakcja HB24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.